| BoGdAn072 a întrebat:

Am o tableta Samsung Galaxy Tab 2 7.0 si de curând am decodat-o, iar acum nu pot sa actualizez soft-ul. Îmi spune "Dispozitivul a fost modificat". Întrebarea mea este dacă ii dau "revenire la setarile din fabrica", dispare aceasta restrictie? Sau exista alta metoda de a scapă de restrictia cu "dispozitivul a fost modificat"?

FUNDA

1 răspuns:
| Alexandru400 a răspuns:

Dispozitivul este luat de o firma de telefonie
Si ei le modifica: sa le arate logo-ul, sa blocheze anumite facilitati si multe altele, deci da, dispozitivul tau nu este oficial, nu ai ce face, dispozitivul original se conecteaza la baza de date a firmei oficiale, decaceea daca dispozitivul respectiv cu seria xxxx au fost cumparate drepturile de dezvoltator, deci nu mai e al firmei respective.
Fiecare dispozitiv are o serie, firma originala are inca drepturile de autor deci poate face acelasi model de cate ori vrea dar cu alta serie, numai ca la tine a picat unul neoficial.