| anonim_4396 a întrebat:

Am o tastatura X7 si am spalat-o cu apa.( Pe spate scrie ca poate fi spalata.) Am uscat-o, am pus butoanele la loc si imi mergea.Dar dupa o zi au inceput sa nu mai mearga cateva butoane. Oare sa nu fie waterproof?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Waterproof inseamna ca rezista la accidente si nu ca o poti spala, Bula!

In al doilea rand, dupa ce un aparat electric intra in contact cu apa, acesta nu trebuie conectat la curent cel putin 36 de ore.

Ia-ti la revedere de la tastatura.

| SteFannZz a răspuns (pentru anonim_4396):

Waterproof inseamna REZISTENT LA APA! nu la acciidente...mai BULA

| anonim_4396 explică (pentru SteFannZz):

Bine, Bula, daca ai dreptate, atunci sa stapanesti sanatos tastaura ta rezistenta la spalat si bucura-te de ea in continuare! A, stai, ti s-a stricat... De rezistenta ce e la apa!

"Waterproof", pe orice device electric care nu e conceput pentru a fi manipulat sub apa, inseamna ca rezista la accidente si nu ca e conceput sa fie cufundat dinadins in apa si apoi conectat la curent. Dar daca esti tu destept si stii mai multe in acest domeniu, multa bafta. Sa faci la fel si cu telefonul si pe orice altceva vei mai vedea ca scrie "Waterproof". In scurt timp nu vei mai avea nimic care va functiona pe curent, in casa. BULA!

| EneCristian a răspuns:

Nu asa se curata chiar daca e waterproof se curata cu o carpa umeda maxim cine stie cata apa a intrat.

| Predowski a răspuns:

Verifica pe cutia ei (daca o mai ai). Sper ca te-am ajutat happy

| SteFannZz a răspuns (pentru Predowski):

Pe cutie scrie waterproof