| George021837 a întrebat:

Salut, am o telecomanda pentru playstation 3 și nu merge, scrie pe ea bluetooth mă gândesc ca poate trebuie conectata dar nu știu cum, mă poate ajuta cineva cu un sfat?
Nu știu sigur dacă are ea ceva sau dacă trebuie conectata

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Toate deviceurile bluetooth se connecteaza asa:
la host (consola) te duci pe bluetooth si ii dai scan
la periferic (telecomanda) ar trebui sa ai un buton de "connect" ascuns pe undeva in spate, daca nu ai, cat timp face scan apasa butoane de pe telecomanda si (cel putin in teorie) daca nu e deja connectata la nimic, telecomanda o sa incerce sa se connecteze

nu stiu PS3, dar asta e ideea generala!