| Smecher_Nuti_1999 a întrebat:

am o unitate :
-5gbram ddr3,
-procesor amd sempron(tm) 130 2, 6ghz
-placa video 256 mb(e mica stiu)
-hdd 250gb
intrebarea mea este de ce CPU imi sta 99-100%? am testa intr-o seara o placa video s avad daca e compatibila (inaintea merge foarte bine, i-am pus placa navea nic "zbura " pe gta, fs 15) dar dupa ce am scos placa as aimi face cpu numa 100%, am bagat si wind tot asa sta...sa fie cumva din cauza la placa video? adic aproblema hardware?

6 răspunsuri:
| ekkk a răspuns:

Gazda serviciu local, aia trebuie sa iti ocupe procesorul, mie imi lua 50% dar acum vad ca nu mai face dupa ce am facut o acualizare

| Smecher_Nuti_1999 explică (pentru ekkk):

O actualizare la ce ar trebui s afac? la wind?

| ekkk a răspuns (pentru Smecher_Nuti_1999):

Da,eu asa am facut

| Smecher_Nuti_1999 explică (pentru ekkk):

Iam dezactivat actualizarile la windows. A coborat instant sub 50% si merge. Acum n-am probeleme deloc

| Rocavaly a răspuns:

Salut! Acest lucru poate fi din mai multe motive! Eu ti-as recomanda sa te uiti in task manager sa vezi ce iti tine procesorul 100%, sa faci o actualizare la Windows, sau daca nici astea nu merg sa reinstalezi Windows-ul. Mai este inca ceva care iti poate tine procesorul 100%, si acel lucru este Windows update-ul care incearca sa caute actualizari continuu. Incearca sa te uiti pe Youtube cum poti opri Windows update-ul in functie de ce Windows ai!

| Smecher_Nuti_1999 explică (pentru Rocavaly):

M-am uitat in task manager si este ceva cu service host : local sistem (14) care vad frecventeaza intre 60-93%... c einsemana chestia asta?