| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o urgenta: nu stiu ce are dar dvd-writerul meu nu mai merge ca inainte, ce are? cand ma uit la filme pe cd/dvd -uri imi merge in blocaje, un fel de lag, cand dau sa copies ceva de pe un cd sau dvd imi merge foarte greu, sau invers cand pun niste date pe cd/dvd, merge greu, la dvd cu 1x speed, normalul era 8x speed, ce ii pot face? in afara de a-l schimba, va rog dau funda si vot

2 răspunsuri:
| Amaterasu a răspuns:

Pai Cd-ul/DVD-ul este zgariat. Exista niste solutii care pot ajuta dar decat sa cumperi una mai bine cumpara un CD/DVD nou.PSbig grina, stiu ca ai zis ca nu vrei sa-l schimbi dar decat sa dai vreo 20-30 lei pe solutia aia...

| RB26DETT a răspuns (pentru Amaterasu):

Cd-urile si dvd-urile sunt perfect curate nici macar o zgarietura, am instalat gta san andreas de pe un dvd original, zgariat de nu imi venea sa cred cum de s-a instalat dar acum nu stiu ce are merge atat de greu, imi ia o ora sa pun 4 gb pe un dvd, mai putin imi ia sa descarc 4 gb de pe net decat sa pun pe dvd crying