| gotjosen a întrebat:

Am pc cam vechi si am reinstalat windows-ul si am instalat driverul de sunet de nunumarate ori dar tot nu-mi merge sunetul. Ma puteti ajuta cu un driver?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Aici e linkul oficial. Selectezi sistemul de operare pe care il ai instalat la "Please Select your operation system first" de pe pagina si descarci driver-ul audio functional, oficial.
http://www.msi.com/support/mb/865PE_Neo2_S_LS_FIS2R.html#down-driver

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vezi ce placa de sunet ai si intra pe site-ul producatorului, unde vei gasi driverul cautat.

| anonimg a răspuns:

Trebuiesc detalii:
- model placă sunet
- versiune Windows si pe ce biti este (32 sau 64).
Verifica si ca biții de la Windows sa fie la fel ca cei ai procesorului.

| dannyel86 a răspuns:

Driverul de sunet compatibil se poate gasi pe site-ul producatorului placii de baza sau a sistemului, dupa caz. Descarca Aida64, care iti va oferi toate detaliile necesare despre sistemul tau, ca sa stii unde sa cauti, in caz ca nu ai acces la informatiile despre placa de baza sau sistem.

| gotjosen explică (pentru dannyel86):

MSI 865PE Neo2-S (MS-6728) placa de baza

| dannyel86 a răspuns (pentru gotjosen):

Aici e linkul oficial. Selectezi sistemul de operare pe care il ai instalat la "Please Select your operation system first" de pe pagina si descarci driver-ul audio functional, oficial.
http://www.msi.com/support/mb/865PE_Neo2_S_LS_FIS2R.html#down-driver