| Dănutzs a întrebat:

Am pe laptop un procesor Intel core i3 2330m (2, 2ghz) socket G2 (rPGA 988B) si vreau sa il schimb cu unul mai bun dar nu stiu daca suporta placa de baza (Acer je50_hr). Daca socketul procesorului este G2, atunci si cel al placii de baza este la fel? Apreciez orice informatie, detaliu, link... Funda pentru cine ma ajuta! Thx

1 răspuns:
| mariuscrazy09 a răspuns:

Cauta si u placa de baza sa vezi ce sochet iti suporta si la procesor trebuie sa il iei ca pe acelasi socket ca placa de baza