| EmanuelEmy7 a întrebat:

Am pe pc-ul meu in prezent, Windows 7 Ultimate, si as vrea sa-i pun Windows 8, ce spuneti merita sa-l instalez?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Recomand 8.1 nu windows 8.0 pentru ca 8.0 este cam plin de buguri si gauri de securiate. Mie imi place Vista si nu as face upgrade la 8

| EmanuelEmy7 explică (pentru danutzu96):

De unde sti?

| danutzu96 a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

De pe alte forumuri si situri. Si daca nu era asa nu mai da update-ul la 8.1 daca ai 8.0 instalat Microsoft.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danutzu96):

Cum sa fie plin de bug-uri de gauri de securitate cand poti activa updatarea windwosului 8.0? Tu vorbesti din ce ai auzit pe forumuri si alte siteurI? Pai sigur ca sa aiba bug daca bagi w8 pe numai 2 giga ram.Asta nu inseamna ca nu este bun ci ca sisteul tu nu il suporta.Am w8 si nu 8.1 de 5 ani si nici o eroare nu mi-a dat.Ce vorbesc copii pe alte forumuri e total aiurea. Si w 8.1 nu e facut pentru ca doamne 8.0 are buguri ci e o varianta inmbunatatita, exact cum tunezi tu bicicleta asa au tunat si ei w 8.0. Merge foarte bine dar pe numai 2 giga ram desigur ca o sa ai buguri si erori pentru ca nu sunt rami destui. Intrebi pe darrio care versiune e mai buna.Ambele sunt bune doar ca 8.1 are ceva adaugat, cum tunezi tu masina la gta sau alte jocuri. Si odata ce windowsul este activat si setat sa-si faca updatele, nu ai gauri de securtate pentru ca asta-i rostul updatelor. laturi de un antivirus bun, licentiat cum ar fi BitDefender 2015, nu ai treab cu virusii.In cazul tau w7 ultimate ar fi singura solutie. merge si w8 dar cu bug cum zice danutzu, tocmai ca are rami putini, insuficienti pentru w8.

| danutzu96 a răspuns (pentru anonim_4396):

W8 8.0 are unele gauri de securitate care ulterior au fost acoperite in verisunea 8.1. Ele se mai pot rezolva si prin update, Microsoft ofera update de la 8.0 la 8.1!

| anonim_4396 a răspuns (pentru danutzu96):

Am w8 de 5 ani si nu am avut probleme.Gauri de securitate poate avea orice windows. Odata cu aparitia virusilor noi gauri de securitate sunt peste tot care se acopera cu update de windws nu neaparat cu update de versiune.dar fiecare cu parerea lui.Eu unul am w8 original venit cu laptopul si las updatele de windows on.Cu un bitdefender cu licenta, nu am probleme deloc. Parerea mea ca 8 sau 8.1 e acelasi windows numai ca 8.1 are ceva adaugat, nu neaparat sa fie mai bun ci ici colo ceva asa zise imbunatattiri.Sa fim seriosi ca ar da Microsoftul faliment daca nu ar inventa noi versiuni, noi aparitii.Par example de ce au scos pe piata w10daca 8.1 e asa stralucit? Si dupa w10 vor mai aparea multe windowsuri, vezi tu pe motiv ca domne are gaura de securitate sau nu stiu ce.

| danutzu96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca scot alte sisteme de operare, ca altfel de unde le mai ies banii. Scot alte sisteme si scot suportul pentru cele mai vechi ca sa te oblige sa cumperi ce este nou.

| EmanuelEmy7 explică (pentru anonim_4396):

Am reinstalat Windows 7 Ultimate, atat de bun este!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Desigur pe 2 giga ram ultimate este cel mai potrivit. Avtiveaza-l si lasa0i updatele on.

| EmanuelEmy7 explică (pentru anonim_4396):

Pai si daca imi da eroarea code c004f012 cand ii dau sa-si faca update?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este bun w8.Recomand.Dar numai daca pc-ul tau il suporta.

| EmanuelEmy7 explică (pentru darrio2007):

Care din versiuni este cea mai buna?

| EmanuelEmy7 explică (pentru darrio2007):

Suporta bosule, ca l-am instalat eu, dar am trecut din nou pe 7, ca nu mi-a placut deloc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se merita desigur.Doar daca ai configuratia pc-ului pentru windows 8. Ai cel putin 3 giga ram? Merge trasnet.

| EmanuelEmy7 explică (pentru anonim_4396):

2 Gb de ram, si 500 Gb, de Hdd!

| DjNick112 a răspuns:

Pai fiecare cum ii place, mie de ex nu mi-a placut win 8.0 cand a aparut, insa de 8.1 m-am indragostit de el, de atunci doar 8.1 instalam, si sunt persoane carora nu le place 8.1, nu stiu, fiecare cu parerea lui, e mai bun ca 7 e configurat mai bine

| EmanuelEmy7 explică:

Stie cineva o cheie de activare, care sa functioneze sigur?
Dau funda!

| EmanuelEmy7 explică:

Din cate am inteles, Windows 8 Professional este cel mai bun!

| Bull4ever a răspuns:

Windows 8 este foarte bun.
Are interfata diferita fata de windows 7, dar tot ce pot sa-ti spun este ca foloseste mai putine resurse ale pc-ului win 8 decat win 7.
Te sfatuiesc sa nu incerci win 8.1, este foarte slab, mie mi-a ingreunat toate procesele laptopului meu.
Sper ca te-am lamurit!