| SkyLeKhoas1998 a întrebat:

Am placa de baza Biostar G31D-M7 si ma intereseaza sa cumpar o placuta de ram 1gb, insa am vazut pe site-ul oficial ca trebuie anumite modele. Deci sa spunem ca suporta Kingman 1gbmodel KLDD48F-A8K15. Dar daca cumpar un Kingmax 1gb dar alt model. imi va merge?
Aici sunt modelele : http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_I D=386#memory
Multumesc! Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acolo sus scrie ca lista nu este completa. Deci placa ta poate suporta orice memorie care este DDR2 de 2 GB la 667 sau 800 MHz. Ideea ar fi sa gasesti una de 2 Gb ca sa ocupi slotul cu maximul de memorie. Ai (din pacate) doar doua sloturi.

1 răspuns:
| DuDDy24 a răspuns:

O sa iti mearga fara probleme orice placuta de ram atata timp cat e pe DDr2winking