| GoGu7 a întrebat:

Salut, am placa video Radeon, este foarte proasta, si vreau sa imi bag nVidia, problema este ca nu stiu care este compatibila cu pc-ul meu. Am processor Pentium(R) Dual-Core CPU E5700 @ 3.00 GHz si Installed memory (RAM) 4, 00 GB. Ce placa nVidia ar fi compatibila cu piesele mele? Dau funda

Răspuns Câştigător
| gmbod1 a răspuns:

Te-as sfatui sa nu te arunci in cap, mai intai spune un buget dar recomand daca vrei ceva gaming un nVIDIA geforce GT610 daca iti permiti.bafta

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Spune-mi ce buget ai pentru o placa video noua, eventual si ce placa video ai in acest moment in pc ( model )

| GoGu7 explică (pentru Jipa95):

Name: Radeon X300/X550/X1050 Series (Microsoft
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip Type: n/a
DAC Type: Internal DAC(400 MHz)
Approx. Total Memory: 1661 MB

Asta este placa mea video! SI de buget as vrea sa ma incadrez undeva pana in 500 lei, sa nu sar de banii astia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai spune si ce slot PCI Express are placa ta de baza atunci am sti ce ar fi compatibil. Oricum, mai bine spune ce placa video de la radeon ca poate nu e asa proasta. Oricum nu o sa poti pune cine stie ce placa video pe configuratia asta, sau poti dar o sa ai bottleneck.

| GoGu7 explică (pentru anonim_4396):

Name: Radeon X300/X550/X1050 Series (Microsoft
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip Type: n/a
DAC Type: Internal DAC(400 MHz)
Approx. Total Memory: 1661 MB

Asta este placa mea video! SI de buget as vrea sa ma incadrez undeva pana in 500 lei, sa nu sar de banii astia!

Răspuns utilizator avertizat
| Loominaty a răspuns:

Crezi ca una nVIDIA e neaparat mai buna decat radeon?

| Ionutzu64 a răspuns:

Ce model este placa video radeon, caci poate nu e chiar asa proasta?