| Anonimu173 a întrebat:

Salut, am primit acum 10 minute o eroare la contul classroom de tip: Contul nu se poate folosi cu classroom deoarece nu este un cont G Suite for Education nici pe pc nici pe telefon nu imi merge, tin sa precizez ca pana acum 10 minute imi mergea.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca acel cont a putut fi accesat anterior, cu siguranta ultima data nu l-ai scris corect. Orice caracter lipsa sau in plus face ca acel cont sa apara ca inexistent sau ca incompatibil cu serviciile Google pe care vrei sa le utilizezi. Verifica inca o data cu atentie datele de autentificare si asigura-te ca sunt introduse corect atunci cand te conectezi. happy

| Anonimu173 explică (pentru dannyel86):

Era o problema de la scoala mea, mersi oricum pentru raspuns!