| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am primit de la liceu tableta Allview Viva H1003 LTE PRO ce are instalata aplicatia problematica RED MDM. Doresc sa resetez tableta pentru a ma folosi la maxim de aceasta, fara jocuri sau sa o folosesc intensiv. De exemplu doresc sa conectez o tastura bluetooth la aceasta, sa modific timpul de oprire al ecranului de la 30 de secunde la 10 minute, sa imi afiseze procentajul bateriei direct in bara de stare si multe altele. Daca restez tableta prin intermediul recovery mode aplicatia mdm va ramane in continuare instalata sa o pot accesa cand predau tableta?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Soluție: ia-ți altă tabletă, p-aia ți-o ia inapoi școala

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Da, m-am gandit foarte bine si nu vreau sa risc si sa ajung in vreo situatie neplacuta, o sa achizitionez una personala.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa mi se pare și mie că e corect!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca o resetezi o strici, aceea este a scolii, tie ti au dat o in custodie imprumut, o strici o plătesti ei nu o sa o accepte defecta, ei ti au dat o special pentru scoala online nu sa o modifici tu cum vrei. S ar putea sa nici nu pooti sa o modifici decat daca o resofteaza cineva priceput dar asta costă bani.

| Mirel4412 a răspuns:

Aplicatia red mdm de asta e folosita, ca tu sa nu faci cine stie ce setari la ea. Nu cred ca te impiedica asa tare incat sa nu poti schimba timpul de stingere a ecranului.
Descarcati aplicatii third-party care poate te ajuta, sau incearca cu "hack-uri" de pe net sa reusesti, dar daca vri sterge sau dezactiva red mdm probabil scoala v-a vedea si tu nu vei mai vedea tableta

| nuamabsolutnicioidee a răspuns:

Posibil. După mine, eu zic că va rămâne.

| greyyhatt111 a răspuns:

E o parjala de tableta la 11 milioane, daca te prinde ca ai stricat ceva (inclusiv soft) cand o dai inapoi, o platesti.