| Cry0gen a întrebat:

Salut.Am primit de ziua mea o pereche de casti A4Tech HS-7P.Am incercat orice, insa microfonul nu functioneaza nici in Windows 7, dar nici in Windows XP. Ce-as putea sa fac? Am si bagat jack-ul in mufa corecta si nu merge.

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Trebuie sa intri la setarile de volum din Windows (jos in dreapta in bara unde ai boxa aceea mica sau la accessories->Entertainment->Volume Control si sa debifezi "Mute" de la microfon dupa care sa dai volumul la maxim. De obicei microfonul este pus pe mut si probabil de aceea nu iti merge. Succeswinking

4 răspunsuri:
| Freaky_2119 a răspuns:

Salut happy si eu am avut aceeasi problema ca tine happy (daca rulezi windows 7 e mai bine) trebuie sa intri in control panel la "Hardware and Sound" --> Sound --> Recording si acolo cauti microfonul care il doresti, dai dublu-click pe el si vezi acolo jos ca apare " Device usage", dai click si selectezi "Use this device(enable)". Sper sa mearga. Fundabatting eyelashes?

| Cry0gen explică:

@Freaky Nu folosesc W7 ci Windows XP

| Cry0gen explică:

@filipm2001 Merci.Chiar ideea era ca Line IN era pe mute si probabil asta e problema.Am sa incerc acu

| Cry0gen explică:

@filipm2001 n-am facut ce-ai zis tu, dar n-am observat ceva la casti, aveea ceva gen on-off.Era setat direct pe on,iar eu trebuia sa dau pe off, sa bag jack-ul in mufa si apoi sa dau pe on, si a mers! Merci oricum.