| Saitam a întrebat:

Salut am primit o placa video GeForce 8800 GTX, 768 MB, 384 bit, DDR3.Am un procesor Intel core 2 duo 3.0 GHz si voiam sa stiu daca va merge aceasta placa cu acest procesor? ca am auzit ca trebuie sa am quad core ca sa mearga sau ceva de genul!
Si am aceasta sursa RAIDMAX KY600ATX, 500W.

3 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Desigur,nu conteaza procesorul, ai carcasa destul de lunga? ca placa e 384 bit.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Deci poate, nu va pune asa in evidenta placa video din cauza procesorul, dar trebuie sa ai si o placa de baza happy ca sa-ti mearga + o carcasa.

| Saitam explică:

Am inteles si sursa nu afecteaza cu nimic, nu? adica e detul de buna zic eu ca am cumparat-o acum 2 saptamani asa?
Da m-am uitat este copatibila cu placa mea de baza si vad daca nu intra in carcasa fac rost de alta.