| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

Salut,
Am primit recent un Allview X2 Soul si am o problema, s-a blocat touch-ul. Telefonul este unibody si nu ii pot scoate bateria!
Ce as putea sa fac, tinand cont ca nu am garantie? Telefonul este deschis pur si simplu dar ecranul nu raspunde la comenzi, nici macar nu il pot inchide! :/

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Tine apasat pe butonul de pornire timp de cateva secunde si o sa se restarteze.

| Robert_Mocanu_1996 explică (pentru Intruder19):

Da, tin apasat si dupa imi apare pe ecran: -Oprire, - Repornire. si touch-ul nu merge, deciii.

| Intruder19 a răspuns (pentru Robert_Mocanu_1996):

Tine apasat in continuare chiar daca apare meniul de oprire. Undeva intre 10 secunde si 20 de secunde. Sau Volume Up + Power

| Viorel_Bogdan_1990 a răspuns:

Presupin că telefonul este aprins!
Ţine apăsat pe butonul power pentru 8-10 secunde! Dacă telefonul nu se restartează, folosește combinaţia : butonul power + volum - [ tine apăsat simultan pe cele 2 butoane]
Succes!
Fundă?

| Robert_Mocanu_1996 explică (pentru Viorel_Bogdan_1990):

Asa fac un print screen, tot nu se inchide telefonul! alte opinii?

| UnAdrian a răspuns:

Salut,

Deschide o solicitare pe http://ticket.allview.ro/, baietii de acolo o sa iti indice pasii pe care sa ii faci pentru a rezolva.;-)