| Dragonasul1 a întrebat:

Am primit un cd cu windows 7 de la un prieten din Italia. L-am instalat pe PC. Dar nu pot schimba limba din italiana...cum o pot schimba? Vreau sa spun ca la ceas limba si regiune. Nu-mi apare acel " Opțiuni regionale și lingvistice. " de unde pot schimba limbile...cum pot schimba in orice limba? Romana sau Engleza?

2 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

DVD-urile de instalare a windows-ului in Italia sunt relasate de Microsoft Italia si sunt facute numai si numai in limba italiana.Iti spun pentru ca eu sunt in Italia.In privinta asta italienii sunt cam greoi de cap, la filme le pune dublaj in limba italiana si strica frumusetea filmului.Cand m-au vazut niste prieteni italieni acasa la mine ca ma uitam la un film cu subtitrare, au zis ca sunt nebun de am rabdare sa citesc subtitrarea. Oricum ideea este aceasta, pentru o comoditate a lor, fac totul in limba italiana.