| AngelOfOreno a întrebat:

Salut, am primit un laptop Lenovo si avea windows 7 pe 32 de biti si ram 12 gb si nu mi-a convenit sa il tin pe 32 asa ca am luat un windows 7 cu 32/64 de biti, am incercat sa il bootez pe laptop si imi ramanea blocat la instalare asa ca mi-am dat comanda de un stick. Am crezut ca e de la dvd, dupa cand am incercat sa bag stickul nu mai imi intra in biosul ala sa pot intra in windows sa ii dau instal si imi apare bootmgr is missing.Nu ma lasa sa folosesc nici f10, nici f8, nici f12 nici cand scot stickul si nu mai are nimic in el. Tot imi apare bootmgr is mising, am incercat sa ma uit pe tutoriale dar nimic nu se compara cu ce problema am eu, deci nu ma lasa sa fac nimic, imi apare doar bootmgr is missing si cu stick si cu dvd cu orice.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Bootmgr nu are treaba cu BIOS-ul. Vezi daca nu ai un butonas mic langa mufa de alimentare, ala ar trebui sa il pornesca automat in BIOS si de acolo setezi stickul la boot priority. Incerca sa schimbi si setarile de boot din UEFI in legacy.

| AngelOfOreno explică (pentru Wr3nch):

Am sa incerc acum

| AngelOfOreno explică (pentru Wr3nch):

Treaba e ca am un laptop care tot la fel e Lenovo si da are butonu de start si ala de bios care imi intra in bios dar pe laptopu cu problema am doar butonu de start

| Algo098 a răspuns:

Cauta pe net dupa modelul laptopului intrarea in bios sau instructiunile de folosire, poate scrie acolo ceva.