| Justusee34 a întrebat:

"Am pus o intrebate mai devreme despre fiberlink 300 de la digi(...)"

Per total Merita sa imi iau fiberlink 300 sau ramana cu viteza mea actuala de 150mbps?
(Speedtest =62. 6mbps download, 42. 7mbps upload)

Cu cat imi va creste mbps? (download and upload)?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Proportional, daca faci masuratorile pe acelasi server.
In practica, trebuie sa ai intreg echipamentul (router, calculator, cablaj) suficient de rapid pentru a functiona internetul la viteza mai mare (cel mai SLAB element din lant va dicta viteza).

| sierra1 a răspuns:

Nu-ți crește cu nimic. ești sub valorile maxime ale celor 2 routere