| Marius972603 a întrebat:

Salut, am reinstalat windows ul si nu imi mai merge sunetul. Am observat ca in bios placa de sunet era dezactivata. Am dat enabled, dar tot degeaba. Am incercat mai multe versiuni de driver, dar nimic. Momentan am xp sp3, dar am incercat si pe win7. In device manager driver ul apare instalat, dar in bara de start nu apare nimic. Am incercat si cu services.msc, era deja pornit acolo.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ia auto finder driver.

| K0sti a răspuns:

Cand instalati drivere dupa ureche...

| Nelu62 a răspuns:

Bifeaza casuta> next> alege din tabel driverul care ti se potriveste> download:
http://www.realtek.com.tw/......sView.aspx

| IAmTheLegendary a răspuns:

Re-instaleaza placa de sunet. Așa am pățit și eu.

| AliLina2 a răspuns:

Incearca sa dezinstalezi driver-ul pe care il ai si apoi descarca altul de pe net eu asa am facut aceelas lucrum

| TheFragranceMaster a răspuns:

Este o versiune pentru toate os(Intel audio driver for all os), descarca de pe site-ul producatorului.

| AndreyVladeanu a răspuns:

Realitek conductor audio e bun si iti va merge

| Salontanul a răspuns (pentru AndreyVladeanu):

Pe langa ca nu stii carte mai raspunzi si prostii. Realitek nu exista! Realtek este si nu-i conducator audio [poate conducator auto laughing ] ci o firma care produce si placi audio. La ele au drivere ( Un driver este un software care permite computerului să comunice cu hardware sau cu dispozitive.) dar care nu se potrivesc la orice placa. Unle placi (multe) sunt produse de alti producatori.