| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Am router wirles de la D-link si mi-a mers pana acum dar dintr-o data nu mai merge internetul cand ma conectez la internet.Ma conectez pe telefon sau pe calculator si nu merge internetul de cateva zile dar daca scot mufa din router si o bag in pc merge internetul.Credca nu da semnal routerul...Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Am si eu router wireless si de fiecare data cand face problem il cheama tata pe un prieten si il reinstaleaza, cred ca si la tine ar trebui reinstalat...nu e greu, eu nu stiu cum, dar ma rog asta e Solutia, reinstalarea fiindca s-a deranjat/stricat ceva acolo.Bafta! happy

| DrGoogle a răspuns:

Incearca sa ii dai un restart la router, sau scoate-l si baga-l iar in priza vezi daca se rezolva.

| rrrp a răspuns:

Ce reinstaleaza? poate il reseteaza. asa cum a zis 88. da i un restart. adica opreste l daca are buton, scoate mufa de alimentare, lasa l 30 secunde si da i drumul...

daca nu merge inseamna ca e lovit. a fost furtuna in zona? tongue
se aprind beculetele (isi face teste)?