| mtw123 a întrebat:

Am rupt din greșeala butonul de space de la laptop si l am trimis in garanție pentru reparație. Trebuie sa mai acopăr vreun cost alt reparației? Precizez ca butonul se putea pune, doar ca nu am vrut sa mi bag eu nasul. L am trimis la depanero. Sunt serioși?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, il platesti ca TU l-ai stricat. Si apropo, daca pui de 4 ori aceeasi intrebare nu inseamna ca nu trebuie sa il platesti. Te-ai lamurit o data, maxim de 2 ori da gata! Poate altii au intrebari mai importante pe care nu le va mai vedea lumea din vina ta.

| Alex_Florin_1980 a răspuns:

Daca e stricat de tine o sa ai costuri suplimentare daca e stricat din fabrica nu plătești nimic. Depanero știu că e o firma serioasa

| Catalin0486 a răspuns:

O sa ti-l trimita inapoi asa cum a venit. Tu l-ai trimis in garantie, ei constata ca nu face obiectul garantiei si ti-l trimit inapoi. Apoi daca vrei sa il repare cu bani trebuie sa il trimiti inca o data cu acest scop. Birocratie si prostie din partea lor si a ta. Judeci tu care, care. Bafta!

| mtw123 explică (pentru Catalin0486):

Pai am primit un mesaj din partea lor in care spunea ca piesa a fost comandata si urmează sa fie reparat. Daca trebuia sa plătesc, il trimiteau înapoi bănuiesc, nu?