| victorikess a întrebat:

am Samsung STAR s5230, mi-am luat aplicatia cu Opera mini, shmessenger si facebook dar problema este ca nu`mi merg aceste aplicatii. Imi da eroare cu probleme la conexiunea de internet. ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| 0nlyMe a răspuns:

Pai in primul rand verifica daca te poti conecta din browserul telefonului la internet, daca nu merge suna la relatii cu clientii si cere setarile pentru internet, daca merge intri acolo unde ai aplicatiile si dai optiuni si cauti pe undeva sa modifici profilul de internet pe care il folosesti. Nu mai stiu exact unde e dar am un prieten care a avut aceeasi problema si i-am rezolvat-o.

| victorikess explică (pentru 0nlyMe):

Sunt pe Vodafone. si din browserul telefonului merge, mai exact ce trebuie s afac? la ce optiuni trebuie sa apelez?

| victorikess explică (pentru 0nlyMe):

A merg, mersi frumos happy ti-am dat funda

3 răspunsuri:
| gabryelm3 a răspuns:

Pe ce retea esti am avut si eu aceasta problema pe un telefon Nokia, pe cartela de Orange nu imi mergeau Opera si Facebook, dar mi-au mers cand am avut Cosmote.