| adyneldenys a întrebat:

Am schimbat la calculator placa video, si cand il pornesc imi apar niste dungi rosi pe ecran, apoi daca ii dau restart nu mai porneste windowsul.Ce trebuie sa fac ca sa mearga?.Mentionez ca placa video este dedicata. Astept raspunsurile voastre!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cum adică „placa video e dedicată"?!?
Pornește windows în „safe mode"; dacă nici așa nu merge, du placa nouă înapoi - ori e defectă, ori nu e compatibilă cu sistemul tău, dar sigur nu ai ce face cu ea.

| adyneldenys explică (pentru mihai69):

Am incercat si cu safe mode, porneste, dar imi apar tot felul de dungi pe eran, cand rosi, cand albastre

| mihai69 a răspuns (pentru adyneldenys):

Se pare că placa e defectă - du-o la service!

| Dragos97Drg a răspuns:

Citeste despre placa respectiva si asigura-te ca e compatibila cu sistemul dau si mai si asigura-te ca este intalata corect, apoi daca totul este in regula si iti persista problema du-te la un service pc happy

| adyneldenys explică (pentru Dragos97Drg):

E pusa corespunzator, si face tot fel, habar n-am ce sa-i fac