| andyyy11 a întrebat:

am schimbat providerul internet, am bagat interfibra tehnicul a venit si a configurat router-ul, si functioneaza netul. problema este ca pe google, youtube, facebook si toate siteurile care merg pe browser functioneaza, dar in schimb nu imi merg jocurile online. adica cs 1.6, cs go, source, call of duty, etc. netul functineaza pe browser dar pe jocuri sa ma joc online nu. de ce? multumesc, si ca de fiecare data va

2 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Nu iti apare cand deschizi un joc online, allow network conection yes or no, chestie de genu asta? eu zic ca problema e la firewall. Si routerul are un firewall si el si si pc are alt firewall. In toate trebuie setat allow gaming internat trafic, manual la fiecare joc sau optiune sa treaca toate. Fa un printscreen cu firewalul tau daca vrei sa vedem ce este permis si ce nu. Daca vrei. De altundeva nu pare sa vina problema.

| andyyy11 explică (pentru DryIce):

Man da-mi id de mess sau facebook asa lamurim... daca stii, ca tot nu merge...