| CreEppY a întrebat:

Salut, am si eu cateva intrebari...

1. Windows-ul Gamer Edition si cel ARC Gamer Edition, sunt aceleasi si doar difera numele, sau cel ARC este de 32x su celalalt de 64x?

2.Pe Windows-ul Gamer Edition (fara ARC) se pot instala... cam cati RAMI?

3. Windows-ul Gamer Edition sau cel 7 Ultimate 64x? Ma refer la performantele in gaming.

Astept raspunsuri cat mai rapide.Multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1.Windows Gamer Edition este de 32 si 64 BIT, Windows ARC Gamer Edition este la fel de 32 BIT(X86) si 64 BIT si ambele sunt WINDOWS 7 Ultimate MODIFICAT. Difera putin la modificarile in registrii windows-ului.

2.Indiferent de windows, ca e Gamer sau Home Premium sau Ultimate sau Enterprise poti instala cati RAMI vrei tu dar windows-urile pe 32 BIT iti vad doar 3 GB de Rami din cati ai instalat si cel pe 64 iti vede toti GB de Rami pe care ii ai instalati (pana la 192 GB de Rami).Pe orice fel de windows iti ajunge 8GB de Ram.

3. Te sfatuiesc sa-ti instalezi Windows 7 Ultimate 64 Bit pentru gaming. Windows-urile modificate dau crash-uri in jocuri.