| EduardJackson a întrebat:

Am si eu cateva intrebari la care nu prea am gasit raspunsul asa de usor si nu sunt asa de sigur.
Daca vinde anumite lucruri (teme, servere, sisteme, etc) pe paysafecard se numeste frauda?
Si daca da, cu ce este pedepsita?
Cateva informatii despre asta daca stiti, am incercat sa caut si inainte sa ma uit si la ei pe site si nu prea am gasit nimic.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta este (probabil), din punctul de vedere al site-ului, interzis. Doar ca asta nu inseamna ca este ilegal. Nu stiu regulile lor! Interzise sunt incalcarile regulilor lor. Ilegal este din punct de vedere al legii ceea ce-i total diferit.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate vinde orice cu conditia sa nu fie furate sau sa nu fie proprietatea (de orice fel, chiar intelectuala) a altcuiva.

| EduardJackson explică (pentru Salontanul):

Multumesc pentru raspuns, chiar nu stiam ce sa mai cred pentru ca sunt fel si fel de raspunsuri.
Am in prezent o problema cu cei de la paysafecard, mi-au blocat contul pe motive cum ca PIN-urile nu au fost achizitionate de mine in persoana si mi-au cerut motivul pentru care folosesc aceste PIN-uri si de unde le iau si m-am ferit putin de raspuns pentru ca consideram ca este ceva ilegal, poate au si ei regulamentul lor dar avand in vedere ca e folosit in mare parte de cei sub 18 ani, putin cam aiurea.

| EduardJackson explică (pentru Salontanul):

Multumesc mult pentru raspuns.
Funda happy

| Salontanul a răspuns (pentru EduardJackson):

Multumesc si eu!

| Salontanul a răspuns (pentru EduardJackson):

Asta este (probabil), din punctul de vedere al site-ului, interzis. Doar ca asta nu inseamna ca este ilegal. Nu stiu regulile lor! Interzise sunt incalcarile regulilor lor. Ilegal este din punct de vedere al legii ceea ce-i total diferit.