| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari legate de device-urile Xiaomi Redmi Note 4 si Xiaomi Redmi Note 4X:

1. Care dintre acestea este mai bun?

2. Care sunt diferentele dintre acestea?

3. Care din acestea are update la Android 7?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

La bluetooth este mai bun 4x, si doar asta îl face mai scump.
Uite aici o comparație între cele două:
http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8580&idPhone2=8531

Chiar daca scrie doar în dreptul lui 4 despre upgrade la 7, eu cred că si 4x poate fi upgradat la nougat. Dacă nu este asa, ca să fii sigur vorbești cu vânzătorul înainte și spui că dacă lui 4x nu i se poate face upgrade îl dai înapoi. Si iti iei xiaomi 4.

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Apropo, caută pe Google Bluetooth 4.1 vs 4.2 ca să vezi diferența dintre ele, si daca merita si ai nevoie de 4.2
Se merita daca ai boxă portabila sau dacă transferi fisiere des de pe un telefon pe altul. Sau dacă ai casti prin Bluetooth sau handsfree(cască de vorbit la ureche).
Daca nu folosești Bluetooth prea des, atunci nu are rost să dai bani în plus pe un Bluetooth mai rapid. Ca e destul de bun si 4.1; zic eu. Acuma tu știi.

| xerolm13 a răspuns:

Din cate am am vazut, 4x face poze mai bune, mai clare.