| xGigel a întrebat:

Salut, Am si eu mai multe intrebari.

1. Ieri mi-am luat un stick de 16 GB l`am formatat iar cand incerc sa bag un film de 8 GB pe el imi spune ca stickul nu are destul spatiu ( el fiind gol ). Cum pot sa fac sa bag filme sau orce altceva fara sa`mi mai zica ca nu are loc? ( Am uitat sa mentionez ca la unele filme mai mari/mici se incarca cam pana la sfarsit si abia atunci imi da erroarea cum ca nu ar mai fi loc. Dar filmul nefiind mai mare de 16 GB )

2. Am un film pe un stick iar cand il bag in televizor si pornesc filmul nu se aude nimic. Tin sa mentionez ca atunci cand incepe filmul si`mi apar toate detaliile filmului ( Numele, claritatea filmului, etc) la "Codec Audio" nu`mi apare nimic. Exista vreo solutie sa pot face sa mearga sonorul?

Va rog sa ma ajutati happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Pentru filme stick-ul se formateaza in format NTFS nu FAT.
2.E posibil ca filmul sa fie in alt format decat suporta playerul.Incearca sa-l convertesti in formatul care suporta playerul.De preferat format avi pentru bsplayer si GOM player.