| Dany9274bdh a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de ajutor, mi-am luat un laptop și are Windows10 instalat și vreau să mă deloghez de pe contul existent Microsoft și să mă loghez pe contul meu dar nu ma lasă, m-am uitat și la tutoriale pe YouTube dar la mine nu am mers deși am făcut exact la fel, Mulțumesc

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Ai adaugat contul tau in windows?
settings/accounts/email & accounts/add an acount

altfel NU poti sa intrii in alt cont Microsoft, daca s-ar putea, atunci oricine ar putea intra in orice calculator, oricand

dupa ce ai facut asta, si dai logout sau apesi winlogo+l
trebuie sa iti apara mai multe conturi in stanga jos si sa il poti selecta pe al tau

Nota Benne, daca contul pe care intrii in windows NU este administrator atunci NU poti sa faci operatia de adaugire de conturi, iar eu nu prea lucrez pe windows fara sa fiu administrator asa ca nu stiu exact ce butoane merg, cand si ce parola iti cere, etc.
asa ca cel mai bine ar fi sa intrii pe un cont de administrator