| xXDVDXx a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor:nu stiu ce fel de placa de baza am la calculator(nu laptop). Stiti vreun program sau alta metoda ca sa ma ajutati? PS:Am incercat deja in BIOS Setup Utility

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Dai capacul jos si te uiti pe placa, scrie pe ea. Cel mai simplu. Daca nu, una din cele doua variante expuse de antevoribitorii mei.

| Tagaso a răspuns:

Aida64 sau Specy

| WILFIX a răspuns:

Mergi astfel:
Start -> Run -> dxdiag -> cauti System Manufacturer si System Model.O gasesti acolo. Daca ai w/7 merg asa
Start->Search programs andfiles>dxdiag si faci ca si la Xp. ok. Si nu-ti mai instala programe de aste de care nu stii sa te folosesti, mi se pare cam straniu 0_o