| Rufus a întrebat:

Salut am si eu nevoie de putin ajutor cu build-ul unui pc
Am un amarat de q9300 2.5 ghz actual si ma cam lasa placa video( un radeon hd 6870)
Vreau sa imi iau un gtx 1070 si nu stiu la ce trebuie sa leg placa video
De exemplu stiu ca trebuie pus la placa de baza cu pci-e dar nu stiu daca imi poate duce pe rig-ul pe care il am acum
Daca mai e nevoie de componente pot pune

1 răspuns:
| Adrian926a a răspuns:

Acea placa video are nevoie de alimentare separata, o mufa de la sursa cu 6 pini, si nu stiu la ce te referi prin "rig-ul". in plus orice placa video se potriveste la orice placa de baza. carcasa ta trebuie sa fie middle tower ca sa incapa in ea, si cam asta e tot.