| CatalynxDD a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor. Cum pot sa-mi repar microfonul de la casti? Cred ca s-a stricat undeva unde ajustezi volumul. Atunci cand misc firul si imping acolo mai mult incepe sa mearga nitel dar daca ii dau drumu' nu mai merge. Nu prea stiu cum sa explic. Mergea ce mergea iar dintr-odata s-a oprit.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

N trecut precis te-ai împiedicat de el, ai tras de fire, etc, și acestea s-au dezlipit, de aceea ba face ba nu face contact.
Remediu
Se ia una bucata pistol de lipit și cositor cu fludor
Se ia una bucata șurubelnița dreaptă(da nu de aia de neam prost, e suficienta una de ceasornicar, de exemplu)
Se defac caștile
Se identifică ce fire sunt rupte/dezlipite
Se lipesc cu pistolul de lipit și cositor
Se reasamblează căștile
Succes(că ai nevoie)

| CatalynxDD explică (pentru DeyCj):

Nu prea inteleg cum functioneaza chestia asta. Adica am desfacut chestia aia de unde controlezi volumul si se pare ca sunt toate firele lipite acolo. Dar cand asamblez la loc aia si incep sa imping de fir inauntru, incepe sa se auda microfonul. Am reusit sa lipesc cu niste superglue nitel acolo si sa indoi firul si sa il lipesc cu scoci si acuma merge chiar daca sta ciudat. Dar tot nu prea inteleg de ce nu mergea

| DeyCj a răspuns (pentru CatalynxDD):

Contacrt inperfect sau lipsă.Cum firele sunt foarte subțiri se cam..foarfecă(aș aîi zice) în timp, etc.Cam asta ar fi explicația

3 răspunsuri:
| AnonimulCurios a răspuns:

Cumparati alt microfon.