| Stefan03 a întrebat:

Salut, am si eu o configuratie de PC pe parti si am bifat toate casutele de "asamblare". Neclaritatea mea este: daca carcasa permite asamblare gold, insemna ca toate partile alese de mine ce vor veni in carcasa vor fi asamblate cu wire management, si toate celelalte functii ale asamblarii gold?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Ce bifezi tu e "montare componenta". Asta nu inseamna asamblare. Montare componenta e cand iti iei un sistem sa zicem, fara ssd, si pui un calculator in cos, si-un ssd separat si achizitionezi "montare componenta" (asta, la PCGarage). Ia-le pe toate, pune-le in cos, si da-i "Asamblare gold". Daca vrei tu "montare componenta" la fiecare, da-i inainte, sunt banii tai, dar nu se intampla nimic, iti iau banii "degeaba". Uita-te mai atent ce zice serviciul respectiv: http://bit.ly/2T6oqMP

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Wire management e disponibil doar la "Asamblare gold", adauga doar acel serviciu http://bit.ly/2SsZYA6 Ei vor incerca sa iti faca un wire management, dar daca ai sursa nemodulara, iti dai seama ca va arata putin mai "rau" decat una modulara (mai putine cabluri). Oricum se va face "tot posibilul" astfel incat sa fie frumoasa treaba.

| Stefan03 explică (pentru CM7YRE):

Da, ok, dar daca eu bifez acolo la fiecare componenta in parte asamblare, va fi una standard? Sau cea pe care o permite carcasa?

| Stefan03 explică (pentru CM7YRE):

Ok, mersi, deci debifez toate casutele alea si pun in cos doar asamblare gold?

| CM7YRE a răspuns (pentru Stefan03):

Da. Nu stiu daca o sa te "contacteze" cei de la PCGarage in ideea in care bifezi "montare componenta" la fiecare; cel mai probabil o sa-ti ia banii si o sa spuna ca le-au "montat". Dar cine stie...Baga-le-n cos, si pune doar asta http://bit.ly/2Ub0Mew si ala e.

| CM7YRE a răspuns (pentru Stefan03):

Ce bifezi tu e "montare componenta". Asta nu inseamna asamblare. Montare componenta e cand iti iei un sistem sa zicem, fara ssd, si pui un calculator in cos, si-un ssd separat si achizitionezi "montare componenta" (asta, la PCGarage). Ia-le pe toate, pune-le in cos, si da-i "Asamblare gold". Daca vrei tu "montare componenta" la fiecare, da-i inainte, sunt banii tai, dar nu se intampla nimic, iti iau banii "degeaba". Uita-te mai atent ce zice serviciul respectiv: http://bit.ly/2T6oqMP

| GabiDumitrescu a răspuns:

Teoretic, da. Practic, nu prea are sens sa platesti pentru asamblare gold cand poti sa iti asamblezi tu singurel acasa sistemul.