| alex2009 a întrebat:

Salut am si eu o curiozitate referitor la centrale termice asa zisele ceturi ale oraselor de 2 ani am pus repartitoare la calorifere eu stau la primul etaj al blocului si am cateva mici nelamuri in casa sunt 2 tevi tur si retur pe tur intra apa si pe retur iese in bloc mai sunt foarte putine apartamente racordate la cet restul au centrala problema mea ar fi ca de la cet pleaca apa cu o anumita presiune de ce nu se mai incalzesc cele 2 tevi pana sus la ultimul etaj daca dau eu drumul la calorifer se icalzeste doar pana la mine la intrare in calorifer de ce se intampla acest lucru? nu este normal sa se incalzeasca cele 2 tevi pana sus chiar daca nimeni nu foloseste caldura ca apa totusi circula pe tevi eu asa stiu sa va dau un exemplu daca vecinul de la 3 da drumu la caldura tivile se incalzesc pana la etajul 3 daca cei de la cet trimit apa pe tevi acestea 2 ar trebui sa se incalzeasca chiar daca nu da nimeni drul la calorifer teava trebuie sa fie calda de ce nu se incalzesc? cred ca in masura sa imi explice acest lucru este un instalator. nultumesc

3 răspunsuri:
| tarziu a răspuns:

Daca la vecinul de la 3 sunt inchise caloriferele nu se incalzeste teava findca nu face returul.parerea mea, poate gresesc happy

| tarziu a răspuns:

Gresesc.de fapt nu are legatura cum sunt caloriferele vecinului, tevile ar trebui sa fie calde

| genius333 a răspuns:

Eu iti recomand un instalator www.constructor-amenajari.ro