| eric1984 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. am cumparat un laptop HP si cum nu ma pricep laptopul a venit cu o eroare pe ecran nu mai stiu exact ce scria am chemat un vecin care a spus ca se pricepe si a spus ca laptopul vine fara windows, s-a bagat a instalat el windows 7 si nu sunt multumit deloc. intrebarea mea este pot reveni la anteriorul windows care este windows 8. va rog sa ma ajutati.

12 răspunsuri:
| 6684464 a răspuns:

Ar trebui sa primesti o actualizare pentru win. 8 daca vecinul ala ti-a instalat win. 7 asa cum trebuie. Altfel nu ai cum.
Iti cere vreo cheie?

| eric1984 explică (pentru 6684464):

Nu frate nu imi cere nimic doar ca nu sut multumit deloc cum este instalat win 7 asta care il am acum. vecinul a spus ca laptopul vine din magazin fara windows dar m.ma uitat mai bine pe cartile din cutie si se pare ca vine cu win 8 si asi dori sa il desinstalez pe asta si sa revin la win 8 care la avut

| eric1984 explică (pentru 6684464):

Nu cere nimic merge win 7 pe el acum dar nu sunt multumit si asi dori sa revin la win 8. este posibil sa desinstalez win 7 si sa revin la win 8 care a venit cu laptopul?

| K0sti a răspuns (pentru eric1984):

Bai baietas, ai avut 8 pe el inainte sau nu? Sau habar nu ai pe ce ai dat banii!

| eric1984 explică (pentru K0sti):

Da am avut win 8 pe el dar nu am apucat sa il instalez din ce am vazut pe instructiunile care vine cu laptopul rezulta ca da

| eric1984 explică (pentru K0sti):

Adevarul ca nu ma pricep tocmai de aia si intreb. win 7 asta care la instalat vecinul functioneaza oribil + de asta imi arata ca am foarte putina memorie. de preferat ar fi sa stiu daca pot sa il desinstalez

| K0sti a răspuns (pentru eric1984):

Ai avut pe naiba! Inca o data, habar nu ai pe ce ai dat banii! Daca win 7 merge prost, crezi ca win 8 care e si mai stufos, o sa mearga bine?

| EneCristian a răspuns:

Ce erori iti arata sau de ce nu iti convine w7? stii ca w8 e pentru tableta si smartphone nu> pe pc e praf amice totusi nu il recomand, crede-ma ala consuma si mai mult ca w7 si nu face nimic in plus e un esec pentru pc.

| eric1984 explică (pentru K0sti):

Frate eu nu stiu daca am avut sau nu pe instructiunile laptopulu scrie ca vine cu windows 8. eu lucrez nu am avut timp sa ma uit la el cand am venit acasa cu el sotia a spus ca a aparut o eroare pe ecran cand la aprins prima data si un vecin s-a bagat el cu nasul in el si a spus ca laptopul a venit fara windows si a instalat el windows 7. eu inainte sa imi cumpar laptopul asta am avut unu cu windouws 8 si sunt obisnuit cu win 8 + de asta ce fel la instalat vecinu pe asta ca imi arata in C ca este plina memoria si eu nu am descarcat pe el nimic. in fine daca nu pot reveni la win8 o sa raman cu asta sau o sa-l duc la cineva care stie

| eric1984 explică (pentru EneCristian):

Salut frate am avut anterior un pc cu w8 si sunt obisnuit cu w8 + de asta w7 asta care il am instalat ce fel la instalat ca imi arata ca memoria este plina nu ma lasa sa descarc nimic pe el ma uit in C si este full si eu nu am descarcat nimic in pc. in fine intrebarea mea este daca pot sa desinstalez w7

| K0sti a răspuns (pentru eric1984):

Da, cel mai bine, du-l la service! Poti sa pui si 8, dar trebuie reinstalat! Si repartitionat hardul, facuta partitia C mai mare! Si ala e hard disk, nu memorie! Memoria e RAM-ul!