| Andrei4k33 a întrebat:

Salut! Am și eu o întrebare, am doua boxe Pioneer împreuna cu o stație Technics. Recent am cumpărat și un cablu de 8 metri însă nu știu cum sa le leg. Am observat ca un capăt al cablului este negru iar unul roșu, îmi poate explica cineva mai pe îndelete tot procesul? Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Păi până acum cum ai conectat boxele la stație? Xlr? Poate nu ai ieșiri pentru cablu normal ci doar Xlr. Dacă ne zici modelul stației îți explicăm.

| Adrian5575 a răspuns:

Cablul rosu e pentru + iar cablul negru pentru -
Pui + de la statie la + de la boxa. La fel faci si cu cel negru de minus.