| roby223 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare.
Am doua smart tv Samsung la fel si la bele am instalat IPTV pentru a vedea programe romanesti. La unul merge perfect iar la celălalt merge sacadat. Oare de ce?
Ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel care merge sacadat are semnalul mai slab.
Daca sunt conectati prin wi-fi, atunci acel TV este plasat dupa niste obstacole fata de router sau distanta este mai mare.
Daca sunt conectate prin cablu la router, atunci poate ca cablul cu care se conecteaza este prea lung sau de calitate proasta /defect. Daca schimbi televizoarele intre ele, atunci problema se muta la celalalt TV.

| roby223 explică (pentru Bula):

Problema e ca cel care merge sacadat e mai aproape de router

Bula
| Bula a răspuns (pentru roby223):

Conteaza si obiectele metalice din casa, nu numai distanta.
Schimba televizoarele intre ele sau gaseste un amplasament cu semnal mai bun, eventual trage-i cablu (UTP) de la router.

| roby223 explică (pentru Bula):

O sa încercat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

în ce limbă scrii nene, ai 2 tv Samsung si la bele ce bele? Ai belelele?

| roby223 explică (pentru anonim_4396):

Am vrut sa scriu la ambele...dar corectorul de pe telefon ma enerveaza