| alexandrudouapuncte a întrebat:

am si eu o intrebare am un sistem de boxe 5.1 (Logitech Z506) care am doar o mufa jack si nu se aude decat in 2 cum fac sa se auda toate (am doar o intra jack ).
stiu ca era un aparat care il conectam prin usb la laptop si mergea tot sistemul

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Tu ai 3 mufe jack, cate una pentru 2 canale, in total 6 canale. Din pc pleci cu trei cabluri (sau unul cu trei mufe jack) cu mufe jack. Faci setarile in pc pentru a modifica iesirile, asta daca suporta placa de baza.

| alexandrudouapuncte explică (pentru Ironwin):

Am laptop. dar mersi

| Ironwin a răspuns:

Incearca atunci cu un cablu din asta : https://www.pcgarage.ro/......25m-white/
nu cred ca o sa ai efectul de 5.1, dar este posibil sa se auda in toate difuzoarele