| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa fac un invertor cel mult 150w
ca sa aprind un bec si a alimentez un router cand nu am curent

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu în locul tău aș construi un UPS home made.
Pentru asta ai nevoie de o baterie ce scoate tensiunea de alimentare a router-ului(poți folosi și una mai veche de laptop), un încărcător compatibil cu aceasta și un releu, ce se va folosi la schimbarea automată pe încărcarea bateriei atunci când este prezentă o tensiune de 220v.Succes

| K0sti a răspuns:

Cand nu are routerul curent nu are nici nodul!
Asa ca degeaba ai curent la router daca nu ai net, e cazut si nodul! Curentul nu se ia doar la tine!