| Andrei_Denis_1994_foRh a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare.
Cand vreau sa ma conectez la wireless pe laptop nu merge dar pe telefon si pe tv(smart) merge.
Si cand ma conectez scrie : "Windows was unable to connect to. ( reteaua mea)
Va rog daca vi s-a intamplat si voua va rog sa ma ajutati.
MULTUMESC ANTICIPAT!

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Prima data incearca metoda clasica, restart la driver-ul placii de retea Wireless. Intri in Control Panel -> Device Manager -> Network adapters si dai Disable si Enable la direver-ul placii de retea Wireless. Daca nu merge metoda, mai incearca dintre cele de aici: http://helpdeskgeek.com/......d-network/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si cu alt dispozitiv in + fata de cele enumerate mai sus, poate routerul tau ti l-oi fi setat tu sau altul din greseala sa iti accepte doar 3-4 dispozitive, ma gandesc, nu sunt 100% sigur.
Daca cu alt dispozitiv merge, incearca sa descarci driverul placii de retea de pe site-ul oficiail si il reinstalezi.