| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare ce pot face daca ma roaga cineva sa ii reinstalez un Windows pe un laptop, insa nu are cd/dvd sau orice altceva cu driverele lui...Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Intri in Device Manager, apoi Network Adapters, depinzand cate drivere sunt acolo, le accesezi. Meniul Details ->, la Property selectezi Hardware Ids, si apoi copy-paste la unul dintre detaliile acelea in Google search, iar in final vei gasi driverul potrivit happy

14 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Faci un stick bootabil si il instalezi de pe stick apoi intri pe site-ul original al laptop-ului si descarci driver-ele!

| Stefanutu_Raducu_1990 a răspuns:

Trebuie sa faci un stick bootabil cu windows.
Apoi inainte de a reinstala windowsul descarca driver.ul Lan/network

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Chiar daca este un model de 10 ani? Si daca nu le gasesc nici asa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Stefanutu_Raducu_1990):

Pai il descarc dar de unde sa il recunosc ca sunt o gramada de drivere big grin

| Ceiriog a răspuns:

Le descarci inainte si le treci pe un CD/DVD. Important e sa nu lipseasca driverele de la Network Adapters, orice are legatura cu internetul. Dupa reinstalare, intri pe internet si descarci driverele care lipsesc. Insa daca un driver pentru. internet lipseste poti avea ceva probleme, de aceea mai bine le treci pe acelea pe un CD. Eventual poti sa descarci si driverul pentru placa video ca sa nu ti se miste PC-ul sacadat pana descarci restul driverelor tongue. Any question?

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Scrie www. marca laptop-ului.com si descarci...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ceiriog):

Si de unde le pot vedea cum se numesc drivere astea, ca sunt foarte multe drivere si modele si etc?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca nu stii il refuzi politicos.

| Ferdelas_Ionut_1997 a răspuns:

Salut fa-ti un usb stick bootabil cu windowsu preferat si instaleaza windowsu, iar driverele le poti instala cu driver max, sau driver pack solutions

| darrio2007 a răspuns:

La cate lamuriri ceri pe aici e clar ca habar n-ai de instalare windows.Refuza politicos acea persoana.Ii spui ca nu ai timp liber.

| K0sti a răspuns:

Cand nu te pricepi nu te bagi, simplu! Sau pui mana si inveti ca sa nu te faci de ras!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astia voi de imi dati raspunsuri cu, habar nu ai, nu te bagi si etc.=raspunsuri inutile...stiti voi ca nu stiu, eu am intrebat legat de drivere nu despre instalarea Windowsului, daca nu intelegeti intrebarea nu mai raspundeti aiurea ca sa va dati mari destepti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Ok,multumesc frumos pentru raspunsul detaliat, o zi buna! happy

| TrăieşteClipa a răspuns:

Asteptam cu interes urmatoarele intrebari:

Ce pot face cand un laptop nu se conecteaza la Internet?
Cum pot face ca sa vad literele mai mici.
De ce nu se aude nimic?
Si cea mai tare:
Cum pot recupera fotografiile pe care le aveam in laptop?
rolling on the floor