| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare cu o placa Raspberry Pi pot sa construiesc un PC adică ceva care rulează Windows pentru a muta muzica de pe un HDD extern pe un stick sau sa ascult de pe ea?

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Poti folosi linux pentru a asculta muzica fara nici o problema. Nu iti trebuie windows.

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Nu cred ca poti rula Windows pe RPI. Dar exista o serie de distributii Linux care merg pe RPI, insa trebuie sa stii sa lucrezi cu Linux. Daca te pricepi la calculatoare nu e asa de greu. De ex. exista distributii de Kodi (Libreelec) pentru RPI, astea sunt foarte simplu de folosit.