| ș53fan a întrebat:

Am și eu o întrebare:
Dacă am dispozitiv (telefon) cu versiunea bluetooth 4.2 și iau căști cu versiunea 4.1...le pot folosi?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sunt sigur. Tehnologia incearca sa faca lucrurile cat mai compatibile intre ele chiar si intre generatii diferite.Sa iti dau exemplu eu am telefon cu Bluetooth 5.0 (oneplus 6 ) si modulator FM in masina bluetooth 2.1.Se conecteaza mereu fara probleme.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ia casti cu fir. Cele mai sigure ca functioneaza. Am luat si eu casti bluetooth care aveau aceeasi vers. de BT cu a telefonului. Nu se conectau nici de al naibii. Mai platisem si 900 lei pe casti.

| ș53fan explică (pentru anonim_4396):

Am avut cu fir și s-au stricat de fiecare dată și nu ...nu mai vreau să dau bani și să îi pierd pe degeaba! Oricum va mulțumesc pentru răspuns! Apreciez

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Ca sa iti raspund la intrebare da, poti conecta 4.1 la 4.2 si invers.

| ș53fan explică (pentru ClaudiuM1997):

Sunteți sigur? Vă Sper să meargă! mulțumesc frumos! crying

| ș53fan explică (pentru ClaudiuM1997):

Ok... mulțumesc frumos pentru răspuns!

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru ș53fan):

Sunt sigur. Tehnologia incearca sa faca lucrurile cat mai compatibile intre ele chiar si intre generatii diferite.Sa iti dau exemplu eu am telefon cu Bluetooth 5.0 (oneplus 6 ) si modulator FM in masina bluetooth 2.1.Se conecteaza mereu fara probleme.