| VoicuStefanDaniel a întrebat:

Salut am si eu o intrebare. de ce pe laptopul meu are asa: Intel(R) Core(TM) 2 duo CPU T71000 1.80 GHZ 1.80 GHZ, 2 gb ram sau 3 nu stiu ca nu-mi arata decat 2 baiatul imi zicea ca am 3 gb, placa video la fel imi arata 358 dar mi-a zis sa ca am 512, poate o fi de la windows nu stiu, 80gb sata HDD, si nu prea merge bine cs merge intrerupt, am lu.at placa video dupa net poate nu am luat-o bine nu stiu, ca acum mi-am instalat slim driver, si mi-a dat alta placa... ca n-are cum sa nu mearga, pcu meu e mai micc la memorie decat laptopul meu, si merge si lol si cs si wartune. aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pai normal ca nu-ti merge bine pentru ca nu e pentru jocuri acel laptop!
De ce nu-ti arata 3 gb rami? Pentru ca ai instalat un windows pe 32/86bit - DAR la un asa laptop e recomandat!
Placa video- ai memorie de 512 dar are nevoie si windows de ceva memorie din placa asa ca atat iti mai ramane...
Problema NU e de la placa video, acele jocuri ar trebui sa mearga cu acea placa video, problema e la procesor, e prea slab de aceia nu-ti merge!

| VoicuStefanDaniel explică (pentru lpavel):

Mi-am facut, mi-am instalat slim driver am instalat placa lui, merge perfect acum, si cs, dar la league of legends merge bine dar cand ma misc ma misc un pic greut. nu stiu paate trebuie sa-i fac ceva settari. pe bune frate la pcu meu am INTERl pentium 2 sau 3 si ceva. ala da procesor slab nu asta... nu e problema de la procesor.

| lpavel a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Da, dar pe cati Ghz lucreaza? Poti sa ai si i5 daca e pe 1. 8Ghz tot rahat e...
Tot ce poti face e sa setezi jocul la setari minime de restul raspunde pc-ul! Bafta!

| VoicuStefanDaniel explică (pentru lpavel):

Apare de 2 ori 1.80 ghz poate se combina aman2, nu degeaba se numeste dual core. zic si eu laughing. nu prea le am dar pnm. e la mana a 2-a laptopu meu am dat 380 ron dar merita merge bine, eu m-am gandit sa nu fie si de la windows poate 7-ele ii ia mult din memoria ram

| lpavel a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Mai mult ca sigur nu windows-ul e de vina...

| VoicuStefanDaniel explică (pentru lpavel):

Dar ce sa fie? Sa ma fii mințit acel baiat ca are 3gb ram si placa video 512? Dar mi-a zis ca atat are. Si in prieten de.al meu are pe 32 bitzi si ii re cunoaste 4gb.vsi are mai slabut procesorul decat al meu e de 1.40 4 cpu Intel bla bla.tot daca aveam 512 trebuia sa apara sad