| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare destul de grea, am win 10 si de astazi dupa ce bag parola imi apare ecran negru... dupa vreo 10 sec imi da,, Your PC ran in to a problem, restart and we see what's errors have etc " am intrat pe siteul Microsoft n-am rezolvat nimic, repornire de cateva ori, iar nimic, am incercat cu Troubelshoot (sau cum o fii), iar nimic (am incercat sa resetez windows-ul se incarca puna la 30-40 nimic, imi da eroare.
Stiti ce as putea sa fac? Nu prea vreau sa reinstalez windows-ul.

13 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa intrii in safe mode, te lasa cumva?

| Samy2486 a răspuns (pentru CM7YRE):

Asta n-am incercat, cum fac?

| ziftode a răspuns:

Du-te cu el la service, mai ales daca ai hdd, s-ar putea sa ai bad-uri pe hdd, pe care windows-ul nu le considera, si incearca sa le citeasca pana la sfantul asteapta, chiar daca e clar ca nu reuseste

| Samy2486 a răspuns (pentru ziftode):

L-am luat de 2 sapt hdd-u nu prea cred ca are cum

| ziftode a răspuns (pentru Samy2486):

Improbabil da, imposibil nu! sad

| Samy2486 a răspuns (pentru ziftode):

Deci tu zici ca e hdd?

| Samy2486 a răspuns (pentru CM7YRE):

Mersi, dar nu merge.

| ziftode a răspuns (pentru Samy2486):

Eu zic, ca e cel mai probabil, insa nu bag mana in foc, oricum e clar ca ai o problema care necesita un diagnostic de expert, nu se face cu mesaje!

| CM7YRE a răspuns (pentru Samy2486):

Crede-ma, ca merge. Fa-ti un stick bootabil si incearca sa intalezi windows apoi intra pe partea de repair si du-te pe troubleshoot si tot asa. O sa mearga daca stii ce si cum sa faci. Daca nu, roaga pe cineva care stie. Si fa-ti un repair la tot cu stickul acela sau cu dvd-ul de pe care ai instalat windows, n-o sa iti stearga fisierele.

| Samy2486 a răspuns (pentru CM7YRE):

Mie altcineva mi-a facut windows-ul ca daca nu la-s fii reinstalat (daca as fi avut stick-u) si ceva stick nu am mai degraba ma duc la cineva si il reinstalez, sau ai putea sa ma ajuti tu?

| CM7YRE a răspuns (pentru Samy2486):

Doar daca esti in apropiere de Ploiesti. N-am cum sa iti ofer suport remote fara remote daca tu nu poti accesa laptopul, meniul, etc. http://www.youtube.com/watch?v=f8u21DbvqXY ai detaliile necesare. Sau "remote fara remote" adica sa "stau de capul tau pas cu pas pana reusesti doar cu plata in avans, altfel, doar cand am timp ajut "gratis" pentru ca de-aia "am timp". Cand "imi fac timp" e cu totul si cu totul alta treaba, sper ca intelegi. Ai probleme, lasi mesaj privat si te ajut cu ce pot cand pot.

| Samy2486 a răspuns (pentru CM7YRE):

A ok mersi oricum (la toti care au raspuns) o sa il duc la cineva sa se ocupe de el.