| 85448832235789999 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, eu am acasă un tv, se numește tv tcl și este Smart tv și doream să întreb dacă achiziționez o unitate de calculator pot să mă conectez cu unitatea la tv pentru că am hdmi la tv?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da, numai sa verifici inainte ca unitate sa aiba si ea iesire hdmi, ca nu toate au.

| 85448832235789999 explică (pentru Wr3nch):

Pai da bro dar nu ai înțeles eu vreau o unitate dar gen mă gândesc dacă am hdmi la tv sa pot face cu unitatea tot ce pot face pe un monitor adică să mă pot juca jocurii pe care nu le duce tv cum ar fi Minecraft sau mai știu eu ce că nu vreau să cumpăr o unitate să mă uit doar pe yt gen

| Wr3nch a răspuns (pentru 85448832235789999):

Pai am inteles. Tu vrei sa folosesti tv-ul pe post de monitor, si se poate. Doar sa te asiguri ca si unitatea are hdmi, pentru ca asa cum am zis mai sus, unele nu au. Mai ales daca iei una second hand. BTW daca ai tv 4k o sa te coste bine o unitate care sa tina pasul la aceiasi rezolutie.

| 85448832235789999 explică (pentru Wr3nch):

Nu este 4k este hd

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Prin hdmi te poti conecta si daca TV-ul nu e smart.

| C0STEL22 a răspuns:

Normal ca te poti conecta, la rezolutiile suportate de tv.
Daca e un 4 k cu atat mai bine.