| Valy190 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare:Eu am windows 10 si daca vreau sa-mi instalez windows 8.1 gen fara sa pierd fisierele pot? Adica sa nu aleg optiunea custom acolo la setup sa aleg,, upgrade,,? Fast pls

Răspuns Câştigător
| Emanuel9598 a răspuns:

Salut, se poate. Trebuie sa iei fișierele de la Windows 8 care se pun in stick-ul bootabil și să le pornești din sistemul de operare (dai click pe iconița setup care se afla printre acele fisiere). O să-ți apară o fereastra cu setup-ul de la Windows 8 și undeva o sa fie o opțiune ca să păstreze toate fișierele din fostul sistem de operare windows după instalare o să găsești toate fișierele într-un folder numit windows.old

1 răspuns:
| Sekim a răspuns:

Salut
Nu poti trece de la windows 10 la windows 8 decat cu Usb/CD dar fisierele vor dispărea.