| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare importanta. Am niste probleme cu telefonul meu android, anume un Samsung Galaxy Y si trebuie sa-l resetez si bineinteles sa se va sterge totul. Am un joc la care am muncit foarte mult: Jetpack Joyride. Spuneti-mi si mie o aplicatie sau altceva cu care sa-i fac Backup si dupa ce resetez telefonul si il instalez iarasi sa ma ia fix de unde am ramas.

9 răspunsuri:
| KyLerMzQ a răspuns:

Pai daca ai card SD pune-l pe card.

| CarnaciorulVesel a răspuns:

Salut. Eu zic ca ai putea sa iti copiezi fisierele din memoria interna a telefonului in pc iar dupa backup sa ti le copiezi inapoi in telefon

| CarnaciorulVesel a răspuns (pentru CarnaciorulVesel):

Pt a ma face mai bine inteles:1.copiezi toata memoria interna in pc
2. faci backup
3.instalezi jetpack joyride( nai nicio treaba cu cel vechi )
4.stergi tot din memoria interna
5.copiezi fisierele de la punctul 1 inapoi in mem interna
Cred ca ma complic dar alta solutie nu mi-a venit

| Eduarrdinno a răspuns (pentru CarnaciorulVesel):

Eu nu am acces la memoria interna a telefonului. Cand conectez telefonul la PC imi deschide decat cardul de memorie (2 GB) dar memoria lui nu mi-o vede decat cardul MicroSD. Ce sa fac?

| CarnaciorulVesel a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Incearca sa muti aplicatia pe card

| CarnaciorulVesel a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Sau incearca Samsung kies pentru a viziona memoria interna

| Eduarrdinno a răspuns (pentru CarnaciorulVesel):

Tot la fel si cu Samsung Kies. Decat cardul mi-l vede.

| Bia_Bibi_1990 a răspuns:

Pou sau Star girl....la pou iti faci un cont si apoi trebuie sa il salvezi, dar de fiecare data cand dai restart la telefon instalezi pou si scrii contul... sper ca te-am ajutat.

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Bia_Bibi_1990):

Degeaba imi fac cont la POU ca dupa ce sterg jocul si il instalez iar ma ia de la 1 chiar daca imi bag fostul cont. Nefolositor