| Petre25565 a întrebat:

Am si eu o intrebare!

La o placa de baza optiplex 755 Spuneti-mi si mie ce placa video ar merge pe el dar una asa sa funcioneze foarte bine!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce buget ai? In idee, cel mai probabil nu ar merita un upgrade la placa video.

| denisTiky a răspuns:

Pentru acest tip de pc ai nevoie de o placa video pe interfata PCI-Express x16 simplu, nu x16 2.0 sau alte versiuni ci doar x16. Fiind o componenta veche nu se mai fabrica placi video pe interfata x16 ci mai mult pe x16 3.0. Eu iti recomand sa cauti tu mai bine pe olx, poate gasesti o placa video bunicica dar sa fii foarte atent sa fie pe pci express x16 ca daca nu, nu iti va merge.

am gasit una aici: https://www.emag.ro/......DC3R3NBBM/