| vLooM a întrebat:

Salut
Am si eu o intrebare pentru cine stie.
Am scapat un telefon Allview a5 quad in apa...
Am garantie la el se mai poate face ceva in legatura cu telefonul? daca ma duc la cosmote?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu ti-l repara in garantie.Garantia tine doar de probleme din fabricatie.Ori tu i-ai facut baie.Numai daca reusesti sa ii scoti toata apa din el.Baga-l intr-o punga cu orez 3-4 zile. Orezul absoarbe umiditatea din el.

| vLooM explică (pentru darrio2007):

3-4 zile... Dar ca sa-l fac cat ma poate costa? daca a facut o "baie"?

| darrio2007 a răspuns (pentru vLooM):

Nu stiu exact pentru ca nu stiu ce s-a stricat.

7 răspunsuri:
| Just4Joker075 a răspuns:

Sall, daca telefonul este acopetit de garantie, poti sa-l duci, daca nu reuseste sa ți-l repare, vei primi altul nou nouț, acelaşi model! fundă?

| vLooM explică (pentru Just4Joker075):

Pai din cate am vazut pe internet, daca il scapi in apa nu o sa-ti faca nimic la el, mai astept cateva raspunsuri sa vad, daca nu raspunde nimeni iti dau funda.

| darrio2007 a răspuns (pentru Just4Joker075):

Nu vorbi fara sa stii.

| Ralucaa69 a răspuns:

Nu. Iti spun din proprie experienta.

| Șamu_Robbert_2001 a răspuns:

Nu o sa-ti faca nimic, ca o sa zica l-ai stricat intentionat sa-ti deie altul.Deci nu ti-l face.
Oricum, incearca dar sigur nu ti-l repara si nici altu nu iti da.